Filmas online

skatīties visas filmas online bez maksas internetā latviešu vai angļu valodā

Aplūkosim labākās iespējas, kur iespējams skatīties bez maksas filmas online vidē. Kā jau ierasts ir pieejami vairāki varianti, atliek tikai izvēlēties, kurš no tiem labāk atbilst jūsu vajadzībām.  Lai palielinātu savu drošību internetā vai skatītos ierakstus latviešu valodā, atrodoties ārzemēs, var būt nepieciešams izmantot VPN pakalpojumus.

Labākie veidi kā skatīties online filmas

Vakaros pēc darba vai vienkārši brīvā brīdī nereti gribas noskatīties kādu filmu, raidījumu vai  seriālu, bet ne vienmēr ir zināms, kur. Ieejot nezināmā lapā var nākties piedzīvot vilšanos, jo tur a) linki nedarbojas vai var redzēt tikai treilerus, b) kvalitāte ir zem katras kritikas, c) mājaslapa vispār nedarbojas. Šī iemesla dēļ e-bibliotēka ir sagatavojusi sarakstu ar uzticamiem resursiem, kas joprojām ir pieejami internetā un ļauj skatīties filmas online bez maksas.

Šie resursi ir pieejami ikvienam, bet, ja kāds konkrētajā brīdī nedarbojas ir iespējami divi iemesli. Pirmkārt, servera noslodze ir pārāk liela un mājaslapa nespēj apkalpot visus apmeklētājus. Otrkārt, ir notikusi kāda tehniska kļūme. Abos gadījumos ir vērts apmeklēt vietni nedaudz vēlaķ vai ieiet kādā no citiem resursiem.  Lielākā daļa filmu ir pieejamas angliski vai krieviski, bet ir arī filmas latviski, taču to klāsts pagaidām  ir mazāks. Cerams, ka kāds no Latvijas simtgades pasākumiem pievērsīsies arī šim jautājumam un saturs latviešu valodā kļūs vieglāk pieejams.

Ņemiet vēŗa, lai varētu skatīties filmas datorā, planšetē vai telefonā ir nepieciešams kvalitatīvs interneta pieslēgums. Ja tas nav pieejams, ieraksts var “uzkārties” vai arī kādā brīdī skaņa sāks ies pa priekšu video. Visbiežāk tas var notikt tā dēvētajās pīķa stundās – t.i. brīdis, kad internetu vai konkrēto vietni izmanto vislielākais skaits cilvēku.

Vai filmas var skatīties tikai tiešsaistē?

Šobrīd online vidē var skatīties aizvien vairāk filmas, taču ne visas. Daļa mājaslapu un filmu servisu ļauj ierakstus arī lejupielādēt, taču šāda prakse kļūst aizvien retāka. Filmu veidotāji un izplatītāji cenšas saglabāt maksimālu kontroli pār savām autortiesībām un nevēlas pieļaut nelikumīgu izplatīšanu. Servisi, kas ar to nodarbojas tiek apkaroti, taču to vietā aizvien uzrodas jauni. Tas gan nenozīmē, ka filmu lejupielāde vienmēr ir nelikumīga. Pasaulē ir gana daudz ierakstu, kuru autortiesību termiņš ir beidzies vai arī tādu ierakstu, kas paredzēti tikai privātai lietošanai un to neviens neierobežo.

kino var skatīties filmas vislabāk

Tiem, kas vēlas redzēt pašas jaunākās filmas teicamā kvalitātē nav labāku iespēju, kā doties uz kino un skatīties filmu uz lielā ekrāna. Protams, tie, kas nevar atļauties vai nav gatavi maksāt naudu, lielākoties, cenšas atrast meklēto internetā bez maksas, bet vismaz sākotnēji bez rezultātiem vai ļoti sliktā kvalitātē – camrip formātā. Camrip ir formāts, kas apzīmē ierakstus, kas izdarīti kinoteātrī ar parastu videokameru.  Tas nozīmē, ka, ja pats svarīgākais ir kādu nesen iznākušu filmu noskatīties par katru cenu tieši savā datorā, to var izdarīt. Tajā pašā  laikā ir jārēķinas, ka nelegālo filmu izplatītāji internetā nereti izplata dažādus vīrusus, ļaunatūru un uzbāzīgas reklāmas. Ja ar pēdējām vēl var cīnīties, tad pirmie kaitēkļi var nopietni sabojāt datoru vai planšeti un rezultātā var nākties izdot krietni lielāku summu nekā tika ietaupīts, izmantojot nelegālos servisus.

Papildus iespēja vienmēr ir iegādāties ierakstu dvd, blue-ray vai kādā citā datu nesējā. Diemžēl dvd diskos jaunākās filmas parādās tikai pēc kāda laika, vismaz pusgada pēc filmas oficiālās iznākšananas. Cilvēki, kas dzīvo lielākās pilsētās daļu ierakstu var iegūt arī bez maksas, apmeklējot vietējo bibliotēku. Lai arī tajās pieejamo resursu klāts ir ierobežots, iespējams, ka varat paņemt uz mājām kādu disku, kurā ir tieši jūs interesējošā filma.

Saraksts ar labākajām vietnēm, kur skatīties filmas online

Replay

Latvijas sabiedrisko mediju (Latvijas televīzija, Latvijas) radio visu kanālu interneta vietne, kurā var skatīties raidījumus, ziņas, filmas, tiešraides online režīmā bez maksas. Diemžēl atsevišķām filmām un multfilmām LTV ir noteicis ierobežojumus (licencēšanas nosacījumi) un tos var redzēt tikai pa televizoru. Ja atrdodaties ārzemēs, lai skatītos filmas var būt nepieciešams izmantot VPN pakalpojumus.

Filmas.lv

Šeit var skatīties vairāk kā 140 filmas, multfilmas un kino hronikas. Plašākas iespējas ir tiem, kas apmeklē vietni esot bibliotēkā vai skolā. Iespējami papildus ierobežojumi attiecībā uz cilvēkiem, kas vēlas piekļūt saturam ārpus Latvijas robežām. Filmu klāsts tiek papildināts ļoti lēnām. Ir ieviesta sadaļa, kas veltīta Latvijas simtgadei, bet tur, lielākoties, var skatīties tikai mazus klipiņus vai iegūt papildus informāciju par filmu veidotājiem.

TVplay

TV3 un LNT video arhīvs – var redzēt seriālus, filmas, raidījumus, sporta un ziņu pārraides. Būtībā šeit ir viss, ko rāda abi pieminētie privātie televīzijas kanāli (ar atsevišķiem izņēmumiem). Diemžēl nav iespējams izvairīties no reklāmām, taču to atsver iespēja skatīties saturu bez maksas.

ViaPlay

Tie paši īpašnieki, kas TV3 un LNT, bet šis jau ir maksas pakalpojums. Piedāvā filmas, seriālus, multiplikācijas filmas un dokumentālo kino. Izvēle salīdzinoši neliela, bet tie, kas  nav aktīvi tv skatītāji noteikti atradīs daudz neredzēta.

YOUTUBE

Komentārus šķiet neprasa, jo youtube ir pasaulē lielākais video failu uzglabāšanas un straumēšanas serviss. Saturs pieejams bez maksas, bet latviešu valodā izvēle ierobežota. Tajā pašā laikā var atrast samērā daudz multfilmas un filmas latviski,  ja ieraksta meklētājā filmas latviešu valodā vai multfilmas latviski. Ja ar angļu vai krievu valodu neesat uz jūs, varat atrast ļoti daudz filmas un seriālus pilnā garumā. Krievi autortiesības īpaši neievēro un apbrīnojamā kārtā viņu saturs netiek bloķēts.

VIMEO

Vimeo ir līdzīgs youtube, bet tajā ir krietni mazāk filmas. Saturu var atrast, ja zina precīzi, ko meklēt. Piemēram, jāieraksta konkrētās filmas vai multfilmas nosaukums. Ja tas nebūs redzams youtube, tad, iespējams, būs skatāms vimeo. Nevajadzētu gan cerēt, ka bez maksas šeit varēsiet redzēt jaunākās filmas vai multfilmas. Saturs, kas veidots Holivudā šeit tiek rūpīgi kontrolēts un vairumā gadījumu ātri izņemts ārā.

SHORTCUT

Lattelecom veidots maksas straumēšanas serviss. Abonējot pakalpojumu ir jāpiekrīt servisa sniegšanas noteikumiem un jāapstiprina, ka dzīvesvietas valsts ir Latvija. Pieejamas daudzas filmas kā arī var skatīties daudzus TV kanālus tiešraidē latviešu valodā. Noderīgs pakalpojums tiem, kas vēlas skatīties savas iemīļotākās pārraides uz vairākām ierīcēm ne tikai TV.

NETFLIX

Pasaules lielākais filmu un seriālu abonēšanas serviss. Abonēšanas serviss, kuram Latvijā diemžēl ir salīdzinoši maz izvēles iespējas. Ja dzīvojat Anglijā, Vācijā, Īrijā vai ASV, tad izvēles iespējas būs daudz plašākas. Tā kā orientēts uz starptautisko tirgu, tad filmas latviski šeit nebūs skatāmas.

Kopsavilkums un secinājumi

Ja esat iepazinušies ar šo sarakstu, kur var skatīties filmas online bez maksas vai par maksu, tad noteikti varat izvēlēties sev labāko vietu. Laika gaitā šis saraksts varētu tikt paplašināts ar citiem avotiem, tādēļ ir vērts laiku pa laikam to apskatīties atkārtoti. Ņemot vērā, ka katru dienu parādās aizvien jaunas filmas un seriāli bez maksas, pieejamā satura daudzums tikai palielināsies. Tiem, kas vēlas skatīties pārraides tikai latviešu valodā izvēles iespējas ir krietni mazākas, bet, izmantojot maksas servisus, pietiek atliku likām. Latviešiem ārzemēs izvēles iespējas mēdz būt mazākas, bet to var apiet, ja izmanto VPN.  Ja jūs zinat vēl kādu platformu, kas lauj skatīties filmas internetā, ierakstiet komentāros vai ieejiet kontaktos un atsūtiet.

Tiem, kas neatrada meklēto vai arī vēlas iegūt vairāk variantus un ir gatavi skatīties filmas citu valstu valodā ir iespēja interneta meklētājos ierakstīt šādas frāzes “watch movies online” (angliski) (var pievienot arī frāzi “for free”). Krievu valodas pratēji var ierakstīt meklētājā  “Смотреть фильмы онлайн бесплатно” (krieviski). Rezultāti būs abās valodās, taču jārēķinas, ka krieviski runājošajiem varētu būt pieejami vairāk rezultāti, vismaz situācijās, kad ir vēlme skatīties pārraides vai filmas bez maksas.