Latviešu valodā ir daudzi vārdi un termini, kuru nozīmi izprot vien retais. Framuga ir viens no šādiem vārdiem.

Ar “framuga” nepieciešamību, iespējams, saskarsieties vien tajās retajās reizēs, kad būs nepieciešams iegādāties jaunas ārdurvis.

Ko nozīmē “framuga”?

Latviski tas būtu neliels logs virs durvīm, kas iebūvēts tās konstrukcijā vai atgāžama loga vērtne virs durvīm. Framuga ir žargonvārds, kas ienācis no krievu valodas.

Vai durvīm ir vajadzīgs stiklojums?

Ārdurvis pilda reprezentatīvu, siltumu aizturošu un drošības funkciju. Loga esamība durvīs vai virs tām var padarīt tās skaistākas, bet kā ir ar drošību? Ja plānojat iegādāties durvis ar stiklojumu, prasiet pārdevēju vai ražotāju informēt par stiklojuma kvalitātes rādītājiem. Neliels lodziņš virs durvīm (virslogs jeb framuga) nenāks par ļaunu, bet stiklojuma nepieciešamība koka vai metāla durvīs ir rūpīgi jāizvērtē.

Valsts iestādēs, veikalos vai kafejnīcās, retāk arī privātmājās reizēm tiek ievietotas plastikāta durvis ar stiklu. To izturība ir gana augsta, taču šeit vairs nav runa par atgāžamu loga vērtni, bet stikla durvīm.

Papildus informācija

Plašāku informāciju par dažādām durvīm, to modeļiem un piedāvājumiem varat atrast veikalā Durvju pasaule – https://www.durvjupasaule.lv/ 

Share This