Radio online – ērti, vienkārši un bez maksas

2021. gadā radio katru dienu klausās vairāk kā miljons Latvijas iedzīvotāju un aizvien biežāk radioaparātus aizstāj radio klausīšanās tiešsaistē. Galvenie iemesli? Interneta radio nav piesaistīts konkrētai vietai. Dzīvodams Rīgā vari klausīties Liepājas vai Daugavpils radiostacijas un arī esot Anglijā vai Vācijā internetā skanēs visi Latvijas radio. Atliek tikai atvērt Radio.lv un izvēlēties radiostaciju.

online radio

Otrs iemesls online radio plašākai popularitātei ir interneta kvalitātes uzlabošanās. Ja vēl pirms 10 gadiem ārpus lielajām pilsētām bija problēmas atrast labu interneta pieslēgumu, tad tagad mobilais internets šo problēmu ir atrisinājis. Gandrīz ikvienam ir pieslēgts mobilais tālrunis ar neierobežotu datu apjomu, ko var izmantot jebkurā vietā.

Trešais iemesls – bez maksas. Ja tev jau ir dators vai mobilais tālrunis ar interneta pieslēgumu, tad nav jāpērk atsevišķs radioaparāts. Visi modernie viedtālruņi un datori ir aprīkoti ar visu nepieciešamo, lai klausītos radio internetā.

Kuras ir populārākās radiostacijas Latvijā?

Pētījumi ir dažādi un tie visi balstās uz iedzīvotāju aptaujām un prasot viņiem – cik bieži un kuras radiostacijas Jūs klausāties. Atbildes tiek apkopotas un izvilkti vidējie rezultāti. Lai arī var diskutēt par šādas pieejas pareizību, tomēr tiek pieņemts, ka populārākie radio Latvijā ir Latvijas radio 2, Latvijas radio 1, Skonto, EHR, SWH, Star FM, Top Radio, Retro FM, Radio Tev, SWH Rock u.t.t.

Interneta vidē šie rādījumi gan varētu atšķirties. Iespējams, ka liepājnieki vai daugavpilieši, kas dzīvo ārpus pilsētas robežām – Rīgā vai ārzemēs klausās tiešsaistē tikai savu dzimto radio.

Kā klausīties radio online?

Ja agrāk vajadzēja lejupielādēt failus un aprīkot datoru ar speciālām programmām (Winamp, Windows MediaPlayer), tad tagad tā jau ir pagātne.

Tagad Latvijā ir Radio.lv, kur visi radio ir dzirdami vienkopus. Tur atradīsi ne tikai Latvijas lielās un reģionālās FM viļņu radiostacijas, bet arī tādus radio, kas skan tikai tiešsaistē. Piemēram, “Lustīgs radio” atskaņo, galvenokārt, country stila mūziku, bet radio “Merkurs” 60.-70.-to gadu mūziku un vācu šlāgerus. Tāpat var atrast arī interneta radiostacijas, kas spēlē tikai deju mūziku.

Izvēles iespējas ir plašas un atliek izvēlēties savu mīļāko radiostaciju vai eksperimentēt un atrast citus favorītus. Ja apnīk viena vai gribas pārslēgt reklāmas, noklikšķini uz citas un sāks skanēt jauns radio.

Vai radio vēl ir modē?

Jā, un, Nē. Modernie tiešsaistes servisi un sociālie tīkli atņem lielu daļu no Latvijas iedzīvotāju ikdienas laika. Tajā pašā laikā radio ir neuzkrītošāks. Tas var skanēt fonā, netraucē strādāt vai mācīties, bet izvēloties LR1 var arī iemācīties daudz ko jaunu un interesantu. Tā kā aptaujas liecina, ka Latvijā radio klausās vairāk kā puse valsts iedzīvotāju, tad varam uzskatīt, ka tas joprojām ir topā. Iespējams, ar laiku tendences mainīsies un visi klausīsies tikai savas, iepriekš atlasītas mūzikas listes, bet līdz tam laikam vēl kāds laiciņš paies.

Kopsavilkums. Kur klausīties radio internetā?

Labākais veids kā šobrīd dzirdēt radio tiešsaistē ir izmantot datoru, mobilo telefonu vai planšeti. Atver radio.lv mājaslapu un izvēlies, ko vēlies dzirdēt kā pirmo. Pēc tam jau vari pārslēgt uz citām, bet ar vienu ir jāsāk.

Klausies visas Latvijas radiostacijas – http://radio.lv

Tas arī viss. Vairāk nekas cits nav nepieciešams. Ja izdevās, apsveicam. Tagad māki izmantot online radio priekšrocības.


 

Share This