Vārds “furnitūra” latviešu valodā ir pārņemts no angļu valodas (“furniture“), kas to aizguvusi no franču valodas (“fourniture“). Franču valodā tas nozīmē apgāde vai nodrošinājums. 

Mēbeļu furnitūra

Mūsdienās termins “furnitūra” tiek lietots attiecībā uz dažādiem aksesuāriem un detaļām, kas izmantotas mēbeļu izgatavošanā vai apdares darbos.

Pie furnitūras varam pieskaitīt šādas preces: rokturi, eņģes, slēdzenes, kājas, riteņi, galdu savilces un stiprinājumi, skrūves, tapas, plauktu un spoguļu turētāji, atslēgas, fiksatori, magnēti, un citas mēbeļu komponentes, kas nodrošina to funkcionalitāti, drošību un estētisko izskatu.

Mēbeles bez furnitūras

Izveidot mēbeles pilnībā bez furnitūras ir iespējams. Tās ir mēbeles, kas izgatavotas bez jebkāda veida stiprinājumiem, t.sk. bez tapām un cita veida papildus stiprinājumiem. Kā piemērus varam minēt vienkāršu koka bluķīti vai akmeni, ko izmanto kā krēslu. Arī izgatavot masīvkoka soliņu vai krēslu no pamatīga baļķa arī nav nekādas problēmas.

Prasmīgi amatnieki spēj dēļiem izzāģēt dažādas gropītes vai bezdelīgu astes, kas ļauj koka mēbeles sastiprināt bez furnitūras. Arī izmantojot modernākus materiālus – metālu, plastmasu ir iespējams izgatavot viengabalainas mēbeles, kurās nav vajadzīga furnitūra

Kopumā furnitūra ir svarīga mēbeļu dizaina un konstrukcijas sastāvdaļa, kas ietekmē gan mēbeļu izskatu, gan to praktisko lietošanu.

Situācijās, kad plānots iegādāties mēbeles, ir jāapmeklē mēbeļu veikali. Savukārt furnitūru vislabāk meklēt bodēs, kas specializējas tieši furnitūras tirdzniecībā klātienē vai tiešsaistē.

Papildus informācija

E BIBLIOTĒKA
Share This