Ārkārtas situācijas apstākļos (plānots līdz 12. maijam) Latvijas Nacionālā bibliotēka ir nodevusi brīvā piekļuvē savu grāmatu kolekciju (periodika.lv) un gramatas.lndb.lv. Publikācijas var lasīt ikviens, neatkarīgi no atrašanās vietas.

Par periodiku

Periodika.lv ir apkopoti vairāk kā 1400 laikraksti un žurnāli, kas publicēti laika posmā no 1748. gada līdz mūsdienām. Iepazīšanās ar šiem materiāliem ļauj gūt labāku priekšstatu par tā laika tendencēm un laikmeta garu. Darbus nav iespējams lejupielādēt, taču var brīvi lasīt savā ierīcē (dators, planšete, mobilais tālrunis).

Par grāmatu datu bāzi

Grāmatu portālā – gramatas.lndb.lv ir lasāmi gandrīz 10 tūkstoši komerciālā apritē neesoši darbi, kas izdoti laika posmā no 16. gs līdz 21. gs sākumam.


Brīžos, kad Latvijā nav ārkārtas situācija liela daļa grāmatu, kas publicētas Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālajās krātuvēs ir pieejams tikai bibliotēku apmeklētājiem. Šādi ierobežojumi ir saistīti ar autortiesību aizsardzību, taču ārkārtas situācijas apstākļos bibliotēka izņēmuma kārtā ir atļāvusi plašāku pieeju. Arī e-bibliotēka.lv paplašina pieeju, publicējot jaunu sadaļu – Receptes, kurā ietvertas Latvijas iedzīvotāju mīļākās un iecienītākās ēdienu receptes.

Share This