Kas ir MIG MAG?

Metālapstrādē un autoservisos strādājošie, kā arī vienkārši praktiski cilvēki zina, ko nozīmē “mig mag”. Šie saīsinājumi nāk no metināšanas terminoloģijas un apzīmē lokveida metināšanu, izmantojot divu veidu aizsarggāzes – argona (inerta) un ogļskābo gāzi (aktīva). Darba procesā tiek izmantota pusautomātiskā metināšanas iekārta ar elektrodu stiepli.

  • MIG – metāla inerta gāze (“metal inert gas“).
  • MAG – metāla aktīva gāze (“metal active gas“).

Reālā dzīvē MIG/MAG metināšana visbiežāk tiek izmantota tērauda, nerūsējošā tērauda un alumīnija sakausējumu metināšanā. Ar to var sametināt dažādas metāla konstrukcijas. Ja kaut kur redzat prasmīgi sastiprinātas, apjomīgas metāla konstrukcijas, liela iespēja, ka to izgatavošanā tika pielietota tieši šī tehnoloģija. To īpaši plaši lieto auto un kuģu ražošanā, remontā, celtniecībā, tiltu būvniecībā, dzelzceļa nozarē.

Kā apgūt MIG MAG metināšanu?

No visām metināšanas metodēm MIG metināšanu apgūt var visvieglāk un ātrāk. Iemācīties pašus pamatus var dažu stundu laikā, bet labāku prasmju apgūšanai būs, protams, vajadzīgs ilgāks laiks. Ja gribat to darīt meistarīgāk, ieteicams iziet profesionālās pilnveides metināšanas kursus. Ir pieejami gan īsie kursi (hobijam), gan tādi pēc kuru beigšanas tiek izsniegta valsts apstiprināta profesionālās kvalifikācijas apliecība.

Sākotnējie ieguldījumi inventāra iegādē ir pietiekami lieli un, ja padomā ir tikai vienreizēji metināšanas darbi, izdevīgāk būs izsaukt metinātāju. Ja tomēr plānojat metināt mājās, ir vajadzīga ne tikai metināšanas iekārta, bet arī speciāla aizsargķivere un karstumizturīgs aizsargapģērbs. Metināšanas darbi nav joka lieta. Ir jāpiesargājas no karsta metāla, karstuma, UV stariem, kas var apdedzināt spēcīgāk kā saule karstā vasaras dienā, taču gandarījums pēc paveiktā ir liels, tāpat kā atalgojums, ko saņem profesionāli metinātāji.

Amats ir pieprasīts un labi atalgots, taču saistītas ar zināmiem riskiem (karstums, UV stari, izgarojumi).

 

E BIBLIOTĒKA
Share This