Auzu pārslu cepumi

Recepte

Auzu pārslu cepumus ēd pat tie, kas parasti saka, ka cepumi negaršo. Mājās gatavoti tie būs daudz lētāki un veselīgāki (bez e-vielām). ‘Jau pēc pirmās reizes amats būs rokā un varēsi lepoties, ka māki bagatavot našķi, ko nav bail dot eko draudzenēm un viņu bērniem. Ķeramies klāt.


 

SAREŽĢĪTĪBA

 • Viegli

IZMAKSAS

 • Zemas

GATAVOŠANAS LAIKS

 • 20 minūtes

CEPŠANA

 • 15 minūtes – 200 C

SASTĀVDAĻAS

 • 300 g auzu pārslas
 • 150 g sviesta
 • 100 g cukura
 • 3 olas
 • šķipsna sāls
 • 50 g kviešu milti (var nelikt)
 • rieksti un sēklas (pēc izvēles)
 • žāvēti augļi un rozīnes (pēc izvēles)

 

PAGATAVOŠANA

 1. Atdali olu baltumus no dzelteniem. Olu dzeltenumus uzreiz liec lielā bļodā, kur visu maisīsi, baltumus otrā (vidēja izmēra) bļodā.
 2. Olu dzeltenumus samaisi. Pievieno pusi no sviesta (mīkstu vai sarīvētu) un cukuru. Visu samaisi viendabīgā masā.
 3. Otru pusi sviesta liec uz pannas un izkausē. Sviestā nedaudz apgrauzē auzu pārslas un atdzesē.
 4. Atsevišķā traukā saputo olu baltumus.
 5. Visas iepriekš minētās sastāvdaļas tagad sajauc kopā lielajā bļodā vai katlā viendabīgā masā.
 6. Pievieno auzu pārslu cepumu masai pēc izvēles – riekstus, sēklas, žāvētus augļus un/vai ogas.
 7. Uz cepamās pannas uzklāj cepampapīru vai iezied pannu ar sviestu.
 8. No auzu pārslu masas veido vidēja izmēra, plakanus cepumus un liec uz pannas (ja cepumi būs pārāk lieli vai augsti, vidus neizcepsies).
 9. Cep, kamēr tie no ārpuses kļūst gaiši brūni. Sākotnēji tie liksies mīksti, bet pēc atdzišanas kļūs cietāki.
 10. Pa virsu varat uzkaisīt pūdercukuru vai sasmalcinātu šokolādi.


Auzu cepumi – receptes padomi

Lielai ģimenei vai lielai kopā sanākšanai ir vērts uzreiz cept vairāk cepumus. Šie ir salīdzinoši ilgi uzglabājami cepumi un būs ēdami garšīgi arī pēc vairāku dienu stāvēšanas.

Kraukšīgie cepumi. Daudziem no mums patīk kraukšīgi auzu cepumi. Tādus ir vieglāk izcept, ja cepumu izmērs būs neliels. Kraukšīgāku auzu pārslu cepumu iegūšanai iesakam izmantot tējkaroti, t.i. ar tējkaroti likt mīklas piciņas uz pannas. Alternatīvs risinājums ir noklāt visu cepampannu ar auzu pārslu masu plānā kārtā un izcept vienu lielu cepumu.

Cukura samazināšana. Saldummīļi var pievienot vairāk cukuru, bet cukura pretinieki var samazināt cukura daudzumu līdz minimumam un tā vietā saldumam lietot vairāk žāvētos augļus vai ogas. Latvijā ļoti iecienīti ir auzu pārslu cepumi ar rozīnēm, bet uzreiz jāņem vērā, ka rozīnes, kas atrodas cepumu ārpusē pie lielas temperatūras var sadegt. Ja pievienojat rozīnes, cepiet mazākos grādos un vispirms tās izmērcējiet dažas minūtes ūdenī.

Ogu, riekstu, sēklu un citu sastāvdaļu pievienošana. Cepumi būs garšīgāki, ja pievienosiet papildus sastāvdaļas, bet ievērojiet mērenību. Pārāk liels žāvēto augļu, ogu vai citu piedevu daudzums var apgrūtināt masas kopā turēšanos. Papildus varat pievienot arī šokolādes skaidiņas.

Auzu pārslu cepumi bez sviesta vai olām. Katram no mums garšas kārpiņas un priekšstati par veselīgu uzturu ir atšķirīgi. Cepumus var izcept arī bez sviesta. Iejauktās olas tos turēs kopā, bet liela iespēja, ka cepumi liksies pārlieku sausi. Ja pilnībā neiebilstat pret taukvielām, varat pievienot sviesta vietā saulespuķu eļļu.  Olas savukārt var aizstāt ar banāniem vai blenderētām čia sēklām. Cik daudz banānus pievienot būs atkarīgs no to lieluma. Saspiediet vai sablenderējiet banānu viendabīgā masā un pievienojiet auzu pārslu masai. Centieties panākt tādu konsistenci, kas ļauj masai piešķirt cepumu formu.


 

Pavārgrāmata
recipe image
Recepte
Auzu pārslu cepumi
Autors
Gatavošanas laiks
Cepšana/Vārīšana
Kopējais laiks
Pavāru vērtējums
3.51star1star1star1stargray Based on 3 Review(s)
E BIBLIOTĒKA
Share This