Sastāvdaļas:

 • krefīrs vai rūgušpiens – 1/2 litrs (istabas temperatūrā)
 • milti – 300 grami
 • olas – 1 gabals
 • cukurs – 2 tējkarotes
 • sāls – 1/2 tējkarote
 • soda – 1/3 tējkarote
 • eļļa vai sviests cepšana – pēc vajadzības

Pagatavošana

🕐 30 minūtes

 1. Kefīru vai rūgušpienu sajauc ar olu, cukuru un sāli viendabīgā masā. To var darīt ar dakšu vai izmantot virtuves mikseri.
 2. Sagatavei pievienojiet miltus un sodu un kārtīgi samaisiet, lai nepaliktu kunkuļi.
 3. Nolieciet mīklu malā nostādināties līdz brīdim, kad uz tās parādīsies nelieli burbulīši un mīkla nedaudz pacelsies (kefīra + sodas ķīmiskā reakcija būs redzama pēc ~15 – 30 minūtēm). Pa to laiku varat uzklāt un izdekorēt galdu vai izdarīt citus darbus. (Ņemiet vērā, ka mīklu no šī brīža vairs nebūtu vēlams maisīt, lai nesabojātu mīklas konsistenci.)
 4. Kārtīgi uzkarsējiet pannu, uzlejiet eļļu vai nedaudz sviesta. Ja panna nebūs pilnībā uzkarsusi, pirmā pankūku partija pielips. Pannas karstumu var pārbaudīt uzlejot uz tās ūdens pilienu vai jebkuru citu šķidrumu. Ja piliens čurkstēdams iztvaiko, panna ir pietiekami karsta.
 5. Ar ēdamkaroti lejiet mīklu uz pannas. Vienā reizē varēsiet izcept 5 – 6 mazās pankūkas (precīzs daudzums atkarīgs no pannas lieluma). Mīklai ir pievienota soda un pankūkas piepūtīsies 2x – 3x biezākas.
 6. Cepiet no abām pusēm zeltaini brūnas. Pankūkas gatavību var pārbaudīt ar lāpstiņu to nedaudz paceļot no pannas. Kad pankūkas šķiet gatavas no abām pusēm, vēlams vienu noņemt no pannas un nokost gabaliņu. Gatavības pakāpi saprastīsiet uzreiz, bet ja vēl šķiet negatava, nedaudz pacepiet zemākā temperatūrā. Tiem pavāriem, kas izmanto čuguna pannas, ieteicams cepot otro un turpmākās porcijas samazināt temperatūru, jo čuguna pannas ļoti akumulē siltumu.
 7. Pasniedziet ar brūkleņu, ābolu, ķiršu, zemeņu, melleņu vai jebkuru citu ievārījumu, kas pašiem garšo. Pankūkas varat baudīt arī ar skābo krējumu, iebiezināto pienu vai šokolādes mērci. Atrodiet savu pankūku garšu.

Ieteikumi

Jau pirmajā reizē jums izdosies teicamas kefīra pankūkas, kas garšos pašiem un pārējiem ēdājiem. Tā kā šeit receptē ir pievienots kefīrs, tad tās būs nedaudz skābākas kā parastās pankūkas. Ja vēlaties veidot mīklu bez olām, tās vietā varat pievienot vienu smalki sakapātu banānu, bet sodu varat aizstāt ar cepamo pulveri (1 tējkarote uz receptē norādīto masu). Kefīru varat vienlīdz labi aizstāt ar rūgušpienu, to pirms tam kārtīgi sakratot. Labu apetīti.

Pavārgrāmata
Recepte
Kefīra pankūkas
Autors
Gatavošanas laiks
Cepšana/Vārīšana
Kopējais laiks
Share This