2021. gadā Lieldienas tiks svinētas pirmajā svētdienā pēc pavasara ekvinokcijas* pilnmēness. Tas nozīmē, ka oficiālais Lieldienu datums 2021. gadā ir 4. aprīlis, kas kristīgajā tradīcijā ir trīs dienas pēc Jēzus Kristus sišanas krustā (Lielajā piektdienā).

Kad ir Lieldienas 2021. gadā un, kādēļ tās katru gadu ir citā datumā?

*Pavasara ekvinokcija jeb astronomiskais pavasaris katru gadu ir 22. martā. Tas ir brīdis, kad saule šķērso debesjumu un diena ar nakti kļūst vienādā garumā.Lieldienas-2021 Tradicionāli šis moments tiek saukts par pavasara saulgriežiem.

Rietumu kristīgajā baznīcā Lieldienas ir piesaistītas šai saules kustībai un reizē arī mēness kustībai. Ir noteikts, ka Lieldienas ir jāsvin pirmajā svētdienā pēc pirmā pilnmēness, kas seko pavasara ekvinokcijai. Šī iemesla dēļ vienu gadu Lieldienas var “iekrist” gan marta otrajā pusē, gan aprīļa otrajā pusē. Tā rezultātā cilvēki nereti spriež, ka šogad Lieldienās vēl ir sniegs, bet pagājušajā gadā bija daudz siltāks.

Tas nozīmē, ka Lieldienu brīvdienas 2021. gadā būs no 2. aprīļa līdz 5. aprīlim (ieskaitot).

Pareizticīgo baznīca savukārt seko citiem aprēķiniem un svin svētkus citos datumos. Ja vēlies uzzināt vairāk par pavasara lielākajiem svētkiem, ielūkojies e-bibliotēkas sadaļā – Lieldienām veltītajā sadaļā.

E BIBLIOTĒKA
Share This